Kraków Street Band kolejny raz daje czadu!

To już trzeci koncert tego zespołu w Dąbrówce i nie zanosi się na to by był ostatnim. I świetnie, bo sympatyczne chłopaki grają dobrze... bardzo dobrze.

Koncert, który odbył się w niedzielę 12 maja jest doskonałym przykładem mistrzowskiego muzycznego kunsztu i tego, że country i rock wcale nie muszą być swoimi przeciwieństwami, a blues nadal potrafi oczarowywać wielopokoleniową publiczność.

Impreza zaczęła się co prawda niewinnie, z delikatnym poślizgiem, by po chwili poderwać publiczność do rytmicznych podrygów w takt muzyki. Muzycy zagrali większość kawałków ze swojej najnowszej płyty, zatytułowanej "Going Away", za którą zostali nominowani do tegorocznej, bardzo prestiżowej w branży muzycznej nagrody: Fryderyki 2019 w kategorii: Album Roku Blues/ Country.

Na wiernych fanów czekała również miła niespodzianka, którą w trakcie koncertu zapowiedział lider, a zarazem wokalista zespołu, który oznajmił, że zespół chce zaprezentować, jak wyglądały jego początki, po czym wyłączył wszystkie elektroniczne sprzęty, by razem z resztą zespołu, wejść między widownię i w ciepłej, rodzinnej atmosferze, kontynuować koncert.

Oczywiście po tak dobrym graniu, nie mogło obyć się bez słynnego "bisu".

Koncert zakończył się podziękowaniami zespołu, który podkreślił, że to niecodzienne, grać koncert dla tak wspaniałej publiczności. W tym miejscu, należy wspomnieć o człowieku, który ze względu na swoją skromność, nie życzyłby sobie, żeby o nim wspominać, ale w tym przypadku nie da się inaczej, mianowicie o Włodzimierzu Kulczyńskim. Otóż to on jest sprawcą tego całego fantastycznego "zamieszania", ponieważ właśnie na jego prośbę zespół odwiedził Wielkopolskę i dzięki staraniom tego właśnie człowieka mogliśmy rozkoszować się kawałem dobrej muzyki. "Włodek", bo tak pieszczotliwie nazywają go znajomi i przyjaciele, znany jest z zamiłowania do muzyki i organizowania wieczornych spotkań muzycznych, na które zaprasza gwiazdy nie tylko polskiej estrady, ale także twórców zagranicznych. Zawsze podkreśla, że najbardziej raduje go fakt, że to właśnie mieszkańcy Dąbrówki potrafią się tak dobrze bawić i jest dumny z tego, że te wszystkie wydarzenia mają miejsce właśnie tu, w Dąbrówce.

W imieniu redakcji, chcieliśmy podziękować mu za to wspaniałe przedsięwzięcie, a także życzyć takiego samego zapału w organizacji kolejnych. W tym miejscu podziękowania należą się także zespołowi Kraków Street Band za koncert, który na długo pozostanie w pamięci mieszkańcom Dąbrówki, a także samej publiczności, za przybycie i utrzymywanie cudownej atmosfery zarówno w trakcie, jak i po koncercie.

Koncert dofinansowany przez Gminę Dopiewo. Dziękujemy także Pani Zosi Flejszerowicz, Fundacji Innowacji Społecznych Fishka oraz firmie Nickel.

Kraków Street Band, Dabrówka 12.05.2019 (Wł. Kulczyński)
Kategoria: