Kwiecień na gminnych boiskach piłkarskich

Jak co miesiąc spieszymy donieść Państwu informacje, jak się wiedzie na boiskach naszym klubom piłkarskim.

GKS Dopiewo
To nie był udany okres dla zespołu z Dopiewa. Zaczęło się od dwóch remisów. U siebie z Płomieniem Przyprostynia 2:2 i na wyjeździe z PKS Racot 0:0. Szczególnie tego pierwszego wyniku szkoda, gdyż GKS po bramkach Kamila Kosickiego i Adama Jakowicza prowadził do przerwy 2:0. Niestety w drugiej połowie goście też dwa razy trafili do bramki i mecz zakończył się podziałem punktów. Potem co prawda udało się wygrać i to wysoko 7:1 z Orlą Jutrosin, ale zespół z Jutrosina to już praktycznie pewny spadkowicz, więc ta wygrana była niejako obowiązkiem. Trzy bramki w tym meczu strzelił Łukasz Goiński, a po jednej Maciej Ratajski, Damian Górny, Jan Borowiak i Maciej Skowroński. W końcu 1 maja GKS przegrał mocno niespodziewanie 2:3 w Chorzeminie z Orkanem. GKS podobnie jak w pierwszym meczu prowadził do przerwy dwoma bramkami po trafieniach Damiana Górnego i Kamila Kosickiego. W drugiej połowie jednak znowu przytrafiła się zapaść i to Orkan trzy razy trafił do bramki i wygrał pierwszy mecz w tym roku.

GKS z 38 punktami zajmuje obecnie 6 miejsce i ciężko będzie powalczyć o podium, tym bardziej z tak niestabilną i nierówną formą. W maju GKS zagra u siebie z LZS Stare Oborzyska (18.05 - godz. 17:00) oraz jeszcze 1 czerwca z Gromem Plewiska (01.06 - godz. 17:00). Na wyjazdach za to zmierzy się z liderem tabeli Pogonią Lwówek (11.05 - godz. 16:00) i Koroną Piaski (25.05 - godz. 18:00)

Orkan Konarzewo
Orkan niestety po ostatnich wynikach raczej nie włączy się już do gry o awans do Ligi Międzyokręgowej. Zaczęło się od porażki 0:1 w Granowie z Orłem. Co prawda potem Orkan wygrał wysoko z Bykami Obrowo 5:1, ale zespół z Obrowa zajmuje w lidze ostatnie miejsce. Trzy bramki w tym meczu zdobył Tomasz Paprzycki, a po jednej dołożyli Daniel Mankiewicz i Emilian Ciesielski. Ważnym meczem był wyjazd do Objezierza na mecz z Orkanem. Wygrana tam mogła zostawić jeszcze konarzewian w grze o wysoką stawkę. Niestety zakończyło się tylko remisem 1:1, a bramkę dla zespołu z Konarzewa zdobył Łukasz Szczudeł. Ostatnim meczem było spotkanie 1 maja u siebie z NKS Niepruszewo. NKS to ekipa bijąca się o utrzymanie, więc spodziewano się wygranej. Jak się okazało, nic z tego. Orkan przegrał niespodziewanie 2:3 (bramki: Mateusz Bartkowiak, Łukasz Szczudeł) i wylądował na 6 miejscu.

Orkan ma koncie 32 punkty i w tym momencie 9 punktów straty do lidera z Wróblewa. O walkę o awans, tym bardziej z taką formą będzie już bardzo ciężko, wręcz wydaje się to praktycznie niemożliwe. Orkan w najbliższych meczach zagra u siebie z Czarnymi Wróblewo (11.05 - godz. 16:00) i Tarnovią II Tarnowo Podgórne (25.05 - godz. 16:00) oraz na wyjazdach z TSG Kamieniec (18.05 - godz. 16:00) i ze Spójnią Strykowo (02.06 - godz. 18:00)

Canarinhos Skórzewo
Zespół ze Skórzewa zaczął wiosną od dwóch wygranych, ale w ostatnich czterech meczach nie wygrał ani razu. Zaczęło się od dwóch remisów. U siebie 1:1 z Wielkopolską Komorniki (bramka Adriana Banasiaka) i także 1:1 na wyjeździe z Avią Kamionki (bramka Patryka Konopińskiego). Następnym rywalem Canarinhos były rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Arkadiusza Kaliszana prowadzili do przerwy 2:0 po trafieniach Jarosława Kurdzieko i Patryka Konopińskiego, ale w drugiej połowie Polonia zdobyła trzy bramki i wygrana pojechała do Środy Wielkopolskiej. Na koniec 1 maja Canarinhos przegrali w Kobylnicy z Piastem 1:2. Jedyną bramkę zdobył Dawid Dłużniewski.

Canarinhos mają w tym momencie 23 punkty i zajmują 8 miejsce. Ich przewaga nad strefą spadkową to 5 punktów. Sytuacja jest w miarę bezpieczna, ale na pewno dobrze by było jeszcze odnieść jedno-dwa zwycięstwa. Następnymi rywalami dla Canarinhos u siebie będą Lider Swarzędz (18.05 - godz. 18:00) i Czarni Czerniejewo (01.06 - godz. 18:00), a na wyjazdy pojadą do Poznania na mecz z Olimpią (11.05 - godz. 14:00) i do Klęki na spotkanie z Phytopharmem (26.05 - godz. 15:00)