Finały piłki ręcznej w Dopiewie?

Przypomnijmy, że zawodniczki klubu Pantery Dopiewo w poprzedni weekend (26-27.04) w Radomiu w znakomitym stylu zakwalifikowały się do najlepszej czwórki zespołów w Polsce. W tym turnieju, dziewczęta wygrały wszystkie 3 mecze i do finału zakwalifikowały się z pierwszego miejsca.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 10-11 maja. 2 maja Związek Piłki Ręcznej w Polsce podejmie decyzję gdzie zostanie rozegrany. W sprawę zorganizowania imprezy w naszej dopiewskiej hali finału zaangażowali się nasi urzędnicy, pasjonaci tego sportu oraz radni. Wszyscy, którzy mogą lobbują za tym rozwiązaniem.

- Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że mam możliwość prowadzenia takich dziewczyn w Dopiewie. – mówił podczas ostatniej sesji Rady Gminy Paweł Wolny, trener zespołu. – Piętnaście lat prowadzenia piłki ręcznej tutaj i to jest historyczny sukces. Jesteśmy twórcami najlepszych zespołów w Polsce. Mamy ogromne szanse, żeby zdobyć mistrzostwo. Wygraliśmy z potęgami piłki ręcznej takimi jak kluby ze Szczecina, Kielc, Radomia. To bardzo dobrze, że gmina Dopiewo inwestuje w piłkę ręczną. Mam nadzieję, że tak będzie cały czas. Bardzo dobrze, że powstała u nas także seniorska drużyna. Dziewczyny grają w drugiej lidzie kobiet i to przynosi efekty. To jest osiem lat trenowania. Sukces nie przychodzi z dnia na dzień. Mam nadzieję, że finał będzie w Dopiewie i wszystkich Was zobaczę na trybunach.

W finałowym turnieju spotkają się drużyny szczypiornistek z Gdyni, Lublina, Marek oraz Dopiewa.

12 maja natomiast w hali Arena w Poznaniu odbędzie się finał Pucharów Polski w piłkę ręczną mężczyzn. O zwycięstwo zagrają PGE Vive Kielce z Orlen Wisłą Płock.

***

Na wyjazd dziewcząt na zawody w Radomiu była prowadzona zbiórka w internecie. Wszystkim dziękujemy którzy się zaangażowali!

Jak wyżej wspomniał trener naszych szczypiornistek Paweł Wolny, piłka ręczna jest przez naszą gminę doceniana i dotowana. W tym roku na szkolenie kilku zespołów Panter gmina przeznaczyła 121 tys. zł, dla porównania na piłkę nożną w całej gminie przeznaczono ponad 460 tys. zł.

Agnieszka Wilczyńska

Finały piłki ręcznej w Dopiewie? (fot. fb.com)
Kategoria: