Brudna woda z kranu

W ostatnim czasie mieszkańcy Palędzia i Dąbrówki skarżyli się na to, że woda z kranu nie jest przezroczysta, lecz kolorowa, w odcieniach żółci i brązu. Dlaczego?

Zadałam to pytanie prezesowi Zakładu Usług Komunalnych w Dopiewie. Oto odpowiedź:

"Uprzejmie informujemy, że obecnie przeprowadzamy prace konserwacyjno-eksploatacyjne na sieci wodociągowej (płukanie sieci). W związku z powyższym może wystąpić pogorszenie jakości wody objawiające się żółtawo - brązowym zabarwieniem wody pochodzącym z odłożonych w rurociągach osadów żelaza i manganu.
Proces okresowego płukania (czyszczenia) sieci wodociągowej ma na celu uniknięcie niekontrolowanego pogorszenia jakości wody u naszych Odbiorców powstałego w wyniku naturalnych procesów takich jak zmiany kierunku i prędkości przepływu, stagnacji w godzinach nocnych, wahań ciśnień wody oraz awarii urządzeń.
Płukanie sieci wodociągowej odbywa się głównie w godzinach nocnych jednak skutki tych działań odczuwalne mogą być także w ciągu dnia. Woda w czasie płukania, tak jak i w ciągu całego roku normalnej eksploatacji sieci jest bezpieczna dla zdrowia zgodnie z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
W przypadku pogorszenia jakości wody prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 61-8-148-231 czynny całą dobę) lub mailowy (biuro@zukdopiewo.pl) w celu dodatkowej interwencji we wskazanym rejonie."

Agnieszka Wilczyńska

Brudna woda z kranu (fb.com - Pani Ania)
Kategoria: