Mateusz Gibki nagrodzony przez Powiat Poznański

17 kwietnia Powiat Poznański po raz kolejny docenił sportowców oraz ich trenerów.

To już tradycja, że nagradzamy najlepszych. W tym przypadku tych, którzy w minionym roku osiągnęli znakomite wyniki na krajowych i zagranicznych arenach. Bo też sukcesów nie brakowało – mówił Tomasz Łubiński podczas uroczystości w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. – Cieszymy się, że młodzież chce uprawiać sport i jest konsekwentna w dążeniu do celu – dodał wicestarosta poznański.

Nagrodę Sportową Powiatu Poznańskiego dla osoby fizycznej osiągającej wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym, tak jak w poprzednich latach, wręczono w czterech kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior starszy oraz młodzieżowiec. Uhonorowano także trenerów.

W kategorii: wyróżnienia dodatkowe nagrodę otrzymał Mateusz Gibki reprezentujący klub Brave Beavers Dopiewo w dyscyplinie ultimate frisbee.
Mateusza uhonorowano między innymi za:
• udział w 11 ogólnopolskich turniejach;
• zapewnienie awansu do I-ligowych Halowych Mistrzostw Polski (seniorskich, po raz pierwszy w historii młodzieżowego zespołu);
• awans do I-ligowych Mistrzostw Polski w kat. Mixed, z którym ostatecznie zajął 9 miejsce na 16 startujących zespołów;
• 3 razy w 2018 roku otrzymał nagrodę MVP turnieju;
• otrzymał tytuł NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA ULTIMATE FRISBEE 2018 w kat. Mężczyzna, przyznany przez Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate;
• otrzymał nagrodę MVP, dla najlepszego zawodnika Halowych Mistrzostw Polski 2 ligi.

Serdecznie gratulujemy

Agnieszka Wilczyńska na podstawie powiat.poznan.pl

Mateusz Gibki  nagrodzony przez Powiat Poznański (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: