Trzymamy kciuki za uczniów w kolejnym konkursie

5 marca 27 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie wzięło udział w etapie szkolnym Memoriału Urszuli Marciniak. Są to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych.
Celem postawionym sobie przez Organizatorów jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych zarówno wśród uczniów, studentów jak i innych osób zainteresowanych matematyką i rozwijania swoich umiejętności matematycznych. Szczególnym celem stawianym przez Organizatorów jest upamiętnienie Urszuli Marciniak -założycielki pierwszego specjalistycznego wydawnictwa łamigłówkowego w Polsce -LOGI.
W Poznaniu organizacją memoriału zajmuje się Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Kinga Augustyniak, Kacper Jaskuła, Antoni Krawiecki, Marcin Krzewiński, Inga Roszak-Thielman, Jakub Stachowski oraz Mateusz Wojciechowski swoim bardzo dobrym wynikiem osiągnęli rezultat, który zakwalifikował ich do udziału w Finale Memoriału Urszuli Marciniak.
Finał Memoriału Urszuli Marciniak odbędzie się 24 marca (niedziela) 2019 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Serdecznie gratulujemy!

Agata Józefowicz

Trzymamy kciuki za uczniów w kolejnym konkursie
Kategoria: