Rusza budowa 3 pasa na A2

Z początkiem marca, czyli już w najbliższy piątek rozpoczną się prace związane z budową trzeciego pasa na poznańskim odcinku autostrady A2.

Dokumentacja projektowa dla budowy trzeciego pasa ruchu na poznańskim odcinku A2 była zbierana od 2012 roku. Prace budowlane rozpoczną się z początkiem marca, zakończyć mają się w połowie 2020 roku. W listopadzie 2018 roku rozstrzygnięto przetarg. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Konsorcjum A2 Route sp. z o.o. (Strabag Polska sp. z o.o., KI One S.A.).

Rozbudowa nie wymaga zmian w istniejącej infrastrukturze mostów i wiaduktów. Dodatkowe pasy będą zlokalizowane w środku.
W tym roku odbędą się roboty nawierzchniowe, wzmocnienie konstrukcji, wymiana oświetlenia oraz barier ochronnych. W przyszłym roku zostaną rozbudowane obecne i powstaną nowe ekrany akustyczne. Na blisko 27- kilometrowym odcinku drogi pomiędzy Nagradowicamni i Gołuskami powstanie 10 nowych tablic zmiennej treści, wyświetlającej kierowcom bieżące informacje o sytuacji na drodze. 
Wyremontowane zostaną także wszystkie wiadukty. 

Planowane jest minimalizowanie utrudnień w ruchu. W dwa pierwsze weekendy marca drogowcy zajmą się odgradzaniem terenu, na którym będą prowadzone prace.

Koszt rozbudowy ro około 200 mln zł.

O postępach prac, utrudnieniach itd. możemy się dowiedzieć z działającej całą dobę infolinii 0 800 022 242.

Od marca 2019 do czerwca 2020 zakaz wjazdu na obwodnicę Poznania pomiędzy węzłami Poznań Wschód i Poznań Zachód dla pojazdów ponadnormatywnych.

Agnieszka Wilczyńska na podstawie https://www.autostrada-a2.pl/

Rusza budowa 3 pasa na A2
Kategoria: