Marcin i Kuba ze Skórzewa finalistami konkursu matematycznego

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 7b Marcin Krzewiński oraz uczeń klasy 8b Jakub Stachowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie znaleźli się w gronie wyróżnionych uczniów i uzyskali tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych.
Aby uzyskać ten zaszczytny tytuły należy najpierw przejść etap szkolny konkursu, aby następnie zmierzyć się z etapem rejonowym i ostatecznie awansować do finału, czyli etapu wojewódzkiego. Na etapie wojewódzkim konkurs się kończy.

Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zostaje uczestnik stopnia wojewódzkiego, który otrzyma minimum 45 na 50 możliwych do zdobycia punktów (tj. 90%). Finalistą konkursu zostaje uczestnik stopnia wojewódzkiego, który otrzyma minimum 26 na 50 możliwych do zdobycia punktów (tj. 52%).

Zostać laureatem czy też finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami, ale też nietypowym myśleniem, a w przygotowania włożyć dużo pracy. Tym bardziej Marcinowi i Kubie bardzo gratulujemy i cieszymy się ich sukcesem. Finalista tak trudnego i prestiżowego konkursu to wzór do naśladowania. Zachęcamy do systematycznej, wytrwałej pracy – naprawdę warto! Chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agata Józefowicz

Marcin i Kuba ze Skórzewa finalistami konkursu matematycznego
Kategoria: