Domówka z koncertem Puchowskiego i Kownackiego

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kameralny, domowy koncert wyjątkowego artysty Romka Puchowskiego, który zagra 22 lutego w duecie z Andrzejem Kownackim.

Koncert odbędzie się 22 lutego o godz. 19.00 w mieszkaniu Pana Włodzimierza Kulczyńskiego w Dąbrówce (ul. Komornicka 38c).
Bilet wstępu to datek do puszki.
Aby wziąć udział w koncercie należy zadzwonić lub wysłać SMS do gospodarza imprezy na numer tel. 602 724 990.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/607078873065780/

ROMEK PUCHOWSKI
muzyk, kompozytor, autor tekstów, free-styler, wirtuoz gitary i techniki slide, miłośnik bluesa z Delty. Wszechstronna muzyczna osobowość, harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit.
Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance.
O jego występach recenzenci piszą: „Mistrz przemówił!”, „Kosmos, zjawisko, geniusz”, „Puchowski to potęga!”.
Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.

Romek Puchowski ma na koncie współpracę m.in. z Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, berlińskim perkusistą Michaelem Maass, z harmonijkarzem Keithem Dunnem z Bostonu, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą.

Płyta Romek Puchowski „FREE”, która ukazała się w marcu 2013 roku. Album zebrał świetne recenzje. Piosenka „Jurata” trafiła na Listę Przebojów Trójki.
Utwór „Big Bad Brother” znalazł się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiada m.in. Tom Waits.

Koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Odbył fascynującą podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której m.in. zbierał inspiracje i komponował. Owocem tego przedsięwzięcia jest kilkanaście autorskich pieśni, które znajdą się na jednym z nadchodzących albumów Romka Puchowskiego.
FRAGMENTY RECENZJI

DYSKOGRAFIA:
Von Zeit „Von Zeit” [cd], Jazz, 2003
Romek Puchowski „Simply“ [cd], Biodro Records, 2006
Von Zeit „Halucynacje Hrabiego Von Zeit” [mini dvd], Biodro Records, 2007
Von Zeit „Ocieramy się“ [2 cd], Biodro Records, 2008
Romek Puchowski „Live in Satyrblues 2007” [dvd], The Association For Original Culture Protection, 2008
Romek Puchowski “Free” [cd], Soliton 2013

Na podstawie https://www.facebook.com/events/607078873065780/

Domówka z Puchowskim i Kownackim
Kategoria: