Warsztaty sushi z Kołem Gospodyń Wiejskich w Palędziu

Reaktywowane niedawno Koło Gospodyń Wiejskich w Palędziu rozpoczęło nowy rok od zorganizowania warsztatów sushi.

Warsztaty odbyły się 13 lutego w świetlicy w Palędziu. Prowadził je Sushi Master, właściciel restauracji Yattai Sushi Bar w Skórzewie Marcin Kaczmarek.

Zanim wybrałam się na te warsztaty do Palędzia wielokrotnie zachwycałam się sushi w różnych lokalach. W jednych smakowało mi bardziej, w innych mniej. Zawsze mnie intrygowało, co kryje się za tajemnicą i sukcesem tej potrawy. Ze dwa razy nawet zrobiłam podejście do samodzielnego kręcenia z filmem instruktażowym w tle, ale efekty mnie nie usatysfakcjonowały. Pozostało więc nauczyć się czegoś od mistrza!

Szkolenie i warsztaty w Palędziu z mojego punktu widzenia – osoby zakochanej w jedzeniu, gotowaniu i uczeniu się - były spełnieniem marzeń. Nauczyłam się przyrządzać najpopularniejsze w moim domu rolki czyli hosomaki, futomaki, nigiri oraz uromaki. Do tego dowiedziałam się sporo o ryżu, warzywach, sprawianiu ryby, jak i gdzie je kupować, jakie produkty wybierać, jakich noży używać… Sporo informacji i do tego bardzo praktycznych. Do tego multimedialna prezentacja w tle zabrała mnie na kulinarną wyprawę do Japonii.

Nie mogę zapomnieć o jednaj z najważniejszych części spotkania! Po każdym udanym kręceniu ( a każde udane było), można było swoje małe kulinarne dzieło zjeść. Nie wiem jak reszcie uczestników, ale mnie moje rolki smakowały wyśmienicie.

Pisząc ten artykuł podjadałam zabrane do domu rolki, których już nie dałam rady zjeść na warsztatach. Miłe wspomnienia i uśmiech na twarzy wróciły.

To był naprawdę udany przedwalentynkowy wieczór. Dziękuję.

***
Koło Gospodyń Wiejskich w Palędziu zaprasza na kolejne spotkanie:

Dzień Kobiet w świetlicy w Palędziu, który odbędzie się 9 marca o godz. 18.00.

27 lutego natomiast zapraszamy wszystkie chętne panie, które chciałaby się zaangażować w działalność KGW Palędzie na spotkanie organizacyjne.

Szczegóły na https://www.facebook.com/Paledzie.KGW/

Agnieszka Wilczyńska

Warsztaty sushi z KGW w Palędziu
Kategoria: