Kraków Street Band ponownie w Dąbrówce

W piątkowy wieczór 23 listopada w specjalnie do tego ustawionym ogrzewanym namiocie przy Parkova Cafe w Dąbrówce odbył się koncert zespołu Kraków Street Band. Organizatorem koncertu był Włodzimierz Kulczyński. Wydarzenie to było bardzo ważne dla zespołu, ponieważ promowało najnowszą autorską płytę "Going Away". Wszyscy – muzycy oraz świetnie bawiąca się publiczność, przyczyniła się do tego, że koncert był naprawdę wyjątkowy. W wielkim namiocie, który stanął na parkingu przy Cafe Parkova panowała niesamowita i unikatowa atmosfera. Zespół przechodząc swobodnie z utworu na utwór zgrabnie balansował między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Mimo jesiennej i niesprzyjającej pogody na koncert przyszło blisko 200 osób, w większości mieszkańcy Dąbrówki i okolic oraz zaproszeni goście. Publiczność szalała podskakując żwawo, klaskając i przytupując, a nawet pstrykając palcami. Świetnie bawiły się także dzieci, które licznie przyszły z rodzicami.

Koncert pokazał, że dobra muzyka na żywo jest potrzebna, w Gimie Dopiewo mieszka sporo jej zwolenników, a trudności organizacyjne są do pokonania.

- Koncert był wspaniały. – mówi organizator koncertu Włodzimierz Kuczyński z Dąbrówki. – Pomysł koncertu wypłynął poniekąd od muzyków, którzy w maju zeszłego roku zagrali koncert na ul. Zamkowej w Dąbrówce i bardzo im się u nas podobało. Tym razem udało się znaleźć termin między dwoma koncertami w tej części Polski. Od tego czasu skład zespołu uległ zmianom, ale nadal jest to wielka krakowska rodzina muzyków.
To był już 20 koncert, który zorganizowałem. Większość z nich to koncerty kameralne - u mnie w domu. Trzech muzyków KSB tworzy między innymi skład zespołu Hard Times, który także grał u nas, raz domowo, raz w Silva Rerum. Są pomysły na kolejne koncerty, już na nie zapraszamy.

Oby więcej takich inicjatyw. Fajnie jakby powstało w Dąbrówce takie nowoczesne miejsce na stałe, gdzie można by organizować koncerty, inne wydarzenia i więcej  niezależnie od pogody. Choć wydaje się, że Dąbrówka ma wszystko, jest jedną z niewielu miejscowości w naszej gminie, gdzie nie ma świetlicy, większość imprez jest organizowana w szkołach, kościele lub plenerze.

Materiał nadesłany

Kraków Street Band ponownie w Dąbrówce
Kategoria: