Budowa ul. Morwowej w Skórzewie

Mieszkańcy ulicy Morwowej w Skórzewie zaprosili mnie, abym zobaczyła jak budowana jest ich ulica.

Budowy gminnych dróg mają niestety zmienne szczęście. Jedne są budowane szybko i bez kłopotów inne wleką się i są pełne wpadek.

Na lekcjach ekonomii uczono mnie, że im szybciej zauważy się i naprawi błąd tym jest taniej. Obserwując budowę ul. Morwowej miałam wrażenie, że wykonawca nie zna tej zasady.

Nie jestem budowlańcem, ale na moje oko kilka wykonanych już elementów będzie tam do przeróbki, na przykład:
- krzywe chodniki;
- podjazdy do posesji, które są skierowane spadem w stronę podwórek;
- luźne kostki przy studzienkach;
- kolorowy chodnik ułożony ze starych i nowych kostek;
- różnice poziomów (około 20 cm) miedzy wjazdami na posesję a jezdnią;
 

Na budowie oprócz tego są niezabezpieczone pręty wystające z ziemi, naruszone przez koparki ogrodzenia itd.

Najciekawsza była opowieść jednego z mieszkańców, że poinformowano wszystkich o tym, że danego dnia będzie odbywała się budowa do posesji nr X, ale rozkopano kawałek dalej, już bez informowania, i ludzie nie mogli wyjechać samochodami ze swojej działki.

Budowa ma trwać do końca czerwca. Będę ją odwiedzać.

Agnieszka Wilczyńska

 

AKTUALIZAJCA 8.05.2017

Po publikacji powyższego artykułu otrzymałam kilka sygnałów od mieszkańców ul. Morwowej, którzy są zadowoleni z zastosowanych rozwiązań na ich ulicy. W związku z tym, przepraszam wszystkich, którzy poczuli się dotknięci powyższym tekstem. Agnieszka Wilczyńska

Budowa ul. Morwowej w Skórzewie 3.05.2017
Kategoria: 

Komentarze

Ciekawe jacy mieszkańcy Panią zaprosili, bo mieszkam przy ul. Morwowej i jakoś nie przypominam sobie żebym Panią zapraszała? Po Pani artykule widać że nie jest Pani budowlańcem, więc nie wiem po co Pani wypowiada się na tematy na których się Pani nie zna a po drugie proszę szczegółowo zapoznać się ze specyfikacją techniczną i projektem budowlanym i nie wypisywać takich bzdur, jak np. krzywe chodniki ponieważ tu nie ma żadnych chodników. Wszyscy którzy tu mieszkają cieszą się że będą mieć w końcu nową utwardzoną drogę i nie będzie błota widocznie "nowi" sąsiedzi którzy się tu wprowadzili nie potrafią tego docenić i ściągają takich pismaków jak Pani która jest słynna z braku podstawowej budowlanej wiedzy.

Chyba od tego powinnam zacząć, bardzo się cieszę, że są budowane gminne drogi. Życzę wszystkim, którzy mieszkają przy dziurawych drogach w gminie, żeby się doczekali budowy za ich życia. Lecz jeśli już się buduje za gminne pieniądze, to niech będzie to robione porządnie. Moim zdaniem większość mieszkańców ul. Morwowej będzie mogło zakwestionować wykonanie lub jakieś inne rozwiązanie zastosowane na tej ulicy. Rozumiem, że cieszy fakt, że droga będzie, ale nie akceptujmy cudzych błędów, zwłaszcza, że za poprawki i tak będzie trzeba zapłacić. Mam nadzieję, że inspektor nadzoru nie przepuści fuszery, a gmina (czyli my wszyscy) nie będzie musiała dopłacać do błędów projektanta czy wykonawcy, bo znów będę mieć o czym pisać. Życzę państwu wszystkiego najlepszego i dużo spokoju. Pismak Agnieszka Wilczyńska

Cienizna artykuł i szukanie na siłę afery. Proponuję jakiś temat związany ze śmieciami będzie więcej emocji...

Ten tekst jest dramatyczny. Poziom indolencji technicznej sięga zenitu.

Budowa drogi odbywa się zgodnie z wcześniej ustalonym projektem.Firmie czyli wykonawcy nie wolno nic pobudowadz wbrew dokumentacji.Rozumiem brak wiedzy bo nie na wszystkim człowiek musi się znać(mam na myśli oczywiście Panią)Proszę nie oczerniac drogowców bez powodu.Przypominam o konsekwencji prawnej,a przy kolejnej wizycie proszę o ostrożność to jest teren budowy.Nie pozdrawiam

Jeśli chodzi o budowę ul.Morwowej to większość mieszkańców tej ulicy cieszy się , iż w końcu będą mieli nową ulicę bez kałuż , błota i kurzu.Najbardziej niezadowolonymi z przedmiotowej inwestycji są mieszkańcy ul.Wspólnej , którzy niezgodnie z warunkami zabudowy mają nielegalne wjazdy na swoje posesje od strony ul.Morwowej. Tym samym utrudniają życie faktycznym mieszkańcom ul.Morwowej blokując ewentualny przejazd pojazdom służb ratowniczych , śmieciarek i innym użytkownikom ulicy i to jest kluczowy problem tej ulicy , którym powinna Pani się zająć. A jeżeli chodzi o jakość i sposób wykonywanych prac to z pewnością odpowiednie służby gminne zajmą się tym faktem podczas odbioru powyższej inwestycji.

w żabce poszukują sprzedawców Pani redaktor polecam może to lepsze zajęcie dla Pani i informatorów którzy Panią wspierają -spełnicie się tam na pewno .